25 Nisan 2012 Çarşamba

Çok Gizli Seo Taktikleri Webmaster ‘ların en büyük dertlerinden biriside arama motorlarında en üst sıralara çıkmaktır.Bunun yoluda Seo dan geçmekted


Çok Gizli Seo Taktikleri

Webmaster ‘ların en büyük dertlerinden biriside arama motorlarında en üst sıralara çıkmaktır.Bunun yoluda Seo dan geçmektedir.Bilmeyenler için kısaca değinmek istiyorum : Seo türkçe anlamı ile arama motoru optimizasyonu arama motorlarında üst sıralara çıkmak için akabinde de yüksek hit almak için yapılan çalışmaların tümüdür.Web sitelere SEO yapan ve bu alanda uzmanlaşmış insanlar çoğu SEO sırrını gizlemektedir.Bende bu yazımda gizlenen ve gizlenmeyen pek çok SEO sırrını açıklayacağım.Aslında gizlenen SEO taktiği olmaz mutlaka bir yerde bulursunuz ama etkili bir taktik olduğu için hep kıytı köşelere atılmışlardır.Diğer seo taktiklerine oranla daha zor bulursunuz.
Bu makale birçok Webmaster ‘ın çok işine yarayacaktır.Makale benim tarafımdan yazılmıştır ve hiç bir şekilde kopyalanamaz…

Resimlerde alt tagı kullan. ALT tagında birkaç kelimelik açıklama girin.
Sef yani arama dostu url kullan.( redirect?=123.php gibi bir url yerine makale-yazisi.html gibi olmalı)
Her içeriğe özel meta keyword ve meta desprecion olsun.
Sitenin en altına sitenle ilgili kelimler koy.Örneğin bilgisayar siteniz varsa sitenin en altına “bilgisayar teknoloji” gibi kelimeler koy.Bir sitede o kelime ne kadar çok tekrarlanırsa o kadar üste çıkarsınız.Yalnız şunu unutmayın eğer abartırsanız google dan ban alırsınız
Google özgün içerikli sitelere çok önem veriyor.Mümkün olduğunca hep özgün içerik yazın.Alıntı içeriklerden mümkün olduğunca uzak durun.
Sitenizin Titlesi şöyle olsun >>>> Site Sloganı - Siteadı.Com gibi olsun.(Yani sitede bulunan başlık önde site adı arkada olsun.Örneği için sitem olan TutayNet ‘in başlığına bakabilirsiniz)
Sitelerinizi tablolarla oluşturmayın.Bu çok önemli eğer siteniz hep tablolarla oluşuyorsa google den hit beklemeyin.Sitenizi CSS ağırlıklı oluşturun.Yararını fazlasıyla göreceksiniz.
Hangi konuda site açıyorsanız o konuyla alakalı domain alın.Örneğin : Yemek tarifleri siteniz varsa domain şunun gibi olmalı yemektarifleri.com
Google Site araçlarını kullanarak Google ‘a sitemap inizi gönderin.Bu google nin sitenizi daha çabuk indexlemesini sağlayacaktır.
Sitenizde diğer sayfalarınıza sürekli link verin bu pagerankınıza büyük katkı sağlayacaktır. Hatta sitenizin en altında (foother) Anasayfa ‘nıza ve diğer sayfalarınıza link verin.Bu bütün sayfalarınızın Pagerank ‘ının yükselmesini sağlayacak.
Yine sitenizde foother da Sitemap inize link verin.
Google en çok sitenizin en başı ile en sonuna bakar.
Sadece Google değil diğer arama motorlarını da önemseyin.Çoğu kullanıcı sadece Google ‘ı kullanmıyor.Diğer arama motorlarına da sitemap göndermeniz sizin yararınıza olacaktır.
Sitenizle aynı konuda olan sitelerle link değişimi yapmanız diğer sitelerle yaptığınız link değişimlerden daha çok katkısı olur.Pagerank yükseltme çalışmasından daha çok ve daha iyi verim alırsınız.
Karşılıkla link değişimi yerine Çapraz link değişimi yapın.Çapraz link değişiminin karşılıklı link değişimine oranla Pageranka Çok ÇOk daha etkisi var.Çünkü karşılıklı link değişimlerini Google anlıyor.
Alıntı içerikle oluşturulmuş bir siteniz varsa pek hit beklemeyin.Eğer orjinal içerikle oluşturduğunuz bir siteniz varsa ne kadar çok hit aldığını göreceksiniz

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder